Czym się charakteryzuje dieta niskowęglowodanowa? – Zasady i zalety

Dan Gold z Unsplash
Dan Gold z Unsplash

Decyzja o rozpoczęciu diety jest pierwszym, niezwykle istotnym krokiem na drodze ku lepszemu samopoczuciu i pozbyciu się zbędnych kilogramów. Jak jednak pokazuje praktyka, żeby osiągnąć cel, musimy wybrać nie tylko skuteczne rozwiązania, ale i bezpieczne dla naszego zdrowia. Właśnie taka jest dieta niskowęglowodanowa, polecana przez profesjonalnych dietetyków.

  1. Zasady diety niskowęglowodanowej.
  2. Posiłki przy diecie niskowęglowodanowej.
  3. Aktywność fizyczna a dieta niskowęglowodanowa.

Odchudzanie nie należy do zadań prostych. Na drodze ku osiągnięciu celu stoi wiele zgubnych pokus w postaci niezdrowych przekąsek i dań typu fast-food. Pamiętajmy, że musi nas cechować wytrwałość i nieugiętość, jednakże i one nie wystarczą, jeśli nie wybierzemy wartościowej diety, którą bez wątpienia jest dieta niskowęglowodanowa. Czym się ona charakteryzuje? Czy spożycie węglowodanów nie jest nam niezbędne? Jak ułożyć do niej plan dietetyczny? Odpowiedzi okazuję się nad wyraz łatwe…

Zasady diety niskowęglowodanowej

Na czym polega dieta niskowęglowodanowa? – To pytanie pojawia się nieustannie pośród osób poszukujących skutecznych sposobów na odchudzanie. Otóż nie zapominajmy, że dietę niskowęglowodanową wyróżnia szybki spadek masy ciała. Wpływ na to mają produkty o wysokiej zawartości białka oraz zdrowych dla organizmu tłuszczy, które przyjmujemy zamiast węglowodanów (ograniczamy je do minimum). Dzięki temu nigdy nie będzie towarzyszyło nam poczucie głodu, a spożywane posiłki są pełnowartościowe.

Posiłki przy diecie niskowęglowodanowej

Podstawową zasadą wszystkich diet niskowęglowodanowych jest prostota. Bardzo szybko przekonamy się, że nie jest ona skomplikowana, a produkty, z których sporządzimy posiłki są powszechnie dostępne w praktycznie każdym sklepie spożywczym. Plan dietetyczny ułożymy bez najmniejszych problemów – poszczególne dania mogą się składać zaledwie z pięciu składników! Ponadto stosowaniu diety niskowęglowodanowej towarzyszą liczne urozmaicenia smakowe (nie jest tak restrykcyjna jak np. dieta ketogeniczna).

Aktywność fizyczna a dieta niskowęglowodanowa

Biorąc pod uwagę diety niskowęglowodanowe, zalety dostrzeżemy już po kilku dniach ich stosowania. Jednakże pamiętajmy, że nawet najskuteczniejsza dieta nie zagwarantuje nam pożądanych efektów, jeśli nie wesprzemy jej aktywnością fizyczną. Nie tylko poprawi to kondycję naszego ciała, ale też zapewni lepszą odporność oraz samopoczucie. Łącząc sport z posiłkami o niskiej zawartości węglowodanów, możemy być pewni sukcesu…

*Treści zawarte na serwisie Bezglutenu.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Bezglutenu.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: