Kiedy warto włączyć zabawki analne do swojego życia erotycznego?

Zdjęcie autorstwa Alexandr Podvalny z Pexels
Zdjęcie autorstwa Alexandr Podvalny z Pexels

Nikt z nas nie lubi nudy, dotyczy to także naszej erotycznej sfery życia. Nawet najsmaczniejsza potrawa serwowana na co dzień traci swój urok. Nie inaczej jest w przypadku świetnej piosenki, której nie można słuchać non stop, ponieważ w pewnym momencie staje się irytująca. W naszym artykule podpowiadamy, kiedy warto włączyć zabawki analne do swojego życia erotycznego.

Spis treści:

  1. Udany seks kontra rutyna
  2. Seks analny nie tylko dla gejów
  3. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na miłość grecką?
  4. Na jakie zabawki analne warto zwrócić uwagę?
  5. Jak zapewnić mężczyźnie pieszczoty analne?

Udany seks kontra rutyna

Rutyna to cichy zabójca pożądania, któremu nie powinniśmy pozwolić wkraść się do naszego życia.  Urozmaicenia w seksie są w stanie utrzymać żar w stałym związku. Namiętność wcale nie musi wygasnąć, gdy nasz mózg przestanie zalewać miłosny koktajl.  Jeśli nie zadbamy o swój związek i udane życie seksualne, pożądanie wygaśnie po 2-3 latach. Jest to w pełni uzasadnione biologią. Tylko na początku znajomości może nas zalewać miłosny koktajl, ponieważ odciąga on naszą uwagę od codziennych spraw i koncentruje na partnerze. Gdybyśmy cały czas unosili się nad ziemią z powodu zakochania, nie potrafilibyśmy zadbać o swoje życie zawodowe, być może nawet stracilibyśmy źródło stałego dochodu. W sytuacji, gdy wszyscy doświadczalibyśmy motyli w brzuchu, nie dokonalibyśmy postępu cywilizacyjnego. Trzeba przyznać, że natura całkiem mądrze to zaprojektowała. Warto jednak pamiętać o tym, że udany seks można zapewnić sobie samemu, przełamując rutynę. Urozmaicenia mogą obejmować drobne zmiany takie jak zakup bielizny erotycznej, zmianę pozycji seksualnej czy miejsca, w którym zazwyczaj oddajemy się erotycznym igraszkom. Czasem potrzebujemy czegoś więcej. Nie chodzi tutaj wcale o wizytę w klubie dla swingersów, lecz wypróbowanie seksu, którego dotychczas nie smakowaliśmy. Miłość grecka stanowi fantazję erotyczną wielu par. Dlaczego seks analny jest tak popularny?

Seks analny nie tylko dla gejów

Do niedawna seks analny uchodził, całkiem niesłusznie, za domenę gejów. Tymczasem miłość grecka to forma aktywności, na którą pozwolić może sobie każdy. Jest dostępna dla par heteroseksualnych, a nawet lesbijek. Wystarczy tylko zakup odpowiednich gadżetów erotycznych, by kobieta mogła być nie tylko stroną bierną, ale też czynną.  Zanim jednak przedstawimy wam zabawki analne, chcielibyśmy wyjaśnić, dlaczego seks analny cieszy się tak dużą popularnością. Z jednej strony ciągnie nas do tego, czego nie znamy. Miłość grecka niesie ze sobą powiew świeżości, ma w sobie też coś zakazanego, przez co smakuje jeszcze bardziej. Na jej korzyść przemawia też czysta przyjemność. Odbyt jest niezwykle unerwioną i unaczynioną częścią naszego ciała. W związku z tym strona bierna, przy odpowiednim rozluźnieniu i przygotowaniu, może czerpać ogromną przyjemność z seksu analnego. Pieszczoty odbytu dostarczają zupełnie nowych doświadczeń zmysłowych. Strona aktywna też może liczyć na dodatkowe atrakcje. Odbyt jest stosunkowo ciasny, dlatego zapewnia penisowi mocniejszą stymulację.

seks analny

Zdjęcie autorstwa Anna Shvets z Pexels

Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na miłość grecką?

Seks analny nie jest formą aktywności, do której można przystąpić z biegu. Bardzo często zapominamy o tym, że wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie można kogoś postawić pod ścianą i wymusić na nim spontaniczny seks analny. Może zakończyć się to dyskomfortem dla obu stron. Po pierwsze, odbyt należy oczyścić przed przystąpieniem do penetracji, aby nie spotkała nas żadna przykra niespodzianka. Pomoże nam w tym prysznic analny, który oferuje m.in. sklep erotyczny Easytoys.pl.  Składając w nim dyskretne zamówienie, warto dorzucić też lubrykant. Odbyt nie jest miejscem stworzonym do penetracji, w przeciwieństwie do pochwy nie wytwarza specjalnej wydzieliny o działaniu nawilżającym i zmniejszającym tarcie. Jego penetracja bez użycia lubrykantu może okazać się bardzo bolesna dla strony pasywnej.  Warto zaopatrzyć się także w większą liczbę prezerwatyw. Kondomy są nam potrzebne podczas pieszczot analnych. Wbrew obiegowej opinii, podczas miłości greckiej też można zajść w ciążę. Wystarczy, że sperma wydostanie się z odbytu i przedostanie stamtąd do pochwy. Ponadto seks analny nierzadko prowadzi do licznych otarć i tym samym zwiększa ryzyko zakażenia jedną z chorób przenoszonych drogą płciową, w tym HIV, HCV, kiłą, rzeżączką czy chlamydiozą.  Prezerwatywa, której używaliśmy podczas pieszczot odbytu, nie nadaje się do penetracji pochwy. Przed przejściem od seksu analnego do waginalnego należy zmienić kondom, aby nie przenieść z odbytu bakterii kałowych do miejsc intymnych. Może to bowiem zakończyć się zakażeniem pochwy.

Na jakie zabawki analne warto zwrócić uwagę?

Nie tylko tradycyjna penetracja odbytu dostarcza nam przyjemności. Czasem potrzebujemy też nieco urozmaicić sobie doznania płynące ze stymulacji tej części ciała. Pomogą nam w tym zabawki analne. Największą popularnością cieszy się korek analny.  Może być on wykonany z silikonu medycznego, metalu lub szkła. Korek analny umieszcza się w odbycie, aby spotęgować stan podniecenia. Sprawdza się także podczas masturbacji. Zatyczka analna to uniwersalny gadżet erotyczny. Z jego dobrodziejstw korzystać mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W przypadku panów umieszczenie korka w odbycie prowadzi do silnej stymulacji prostaty, co funduje zupełnie nową jakość doznań. Zabawki analne, w tym zatyczka analna, stanowią też świetne rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z miłością grecką. Zanim przystąpimy do właściwej penetracji, warto przygotować do niej odbyt poprzez umieszczanie w nim różnych gadżetów erotycznych stworzonych z myślą o tej części ciała.  Czym wyróżnia się korek analny? Tego typu zabawka analna ma obły, stożkowaty kształt, a zwężona końcówka pozwala umieścić gadżet stosunkowo głęboko, docierając do odbytnicy.  Ze względu na specyfikę pracy zwieraczy, nie musimy obawiać się, że ten wysunie się nam z miejsca. Różne ciekawe zabawki analne oferuje sklep erotyczny Easytoys.pl.  Zapewnia on dyskretną wysyłkę, zatem stanowi doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które cenią sobie prywatność.

pieszczoty analne

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Jak zapewnić mężczyźnie pieszczoty analne?

Jak wcześniej wspominaliśmy, czasy, kiedy seks analny był domeną mężczyzn homoseksualnych oraz okres, gdy kobieta zawsze odgrywała rolę pasywną, już dawno minęły. Dziś dzięki prężnemu rozwojowi rynku gadżetów erotycznych mamy do dyspozycji akcesoria, które pozwalają paniom pełnić rolę aktywną w miłości greckiej. Wystarczy, że zakupią one specjalny pas i umieszczą w nim dildo, a zyskają w ten sposób możliwość zapewnienia swojemu partnerowi pieszczot analnych. Oba wspomniane akcesoria erotyczne oferuje sex shop online Easytoys.pl. Panie mogą też zaopatrzyć się w zabawki analne, w tym zatyczki, z których pomocą będą stymulowały odbyt swojej  drugiej połówki. Niektórzy mężczyźni wprost przyznają się, że lubią miłość grecką. Drudzy unikają seksu analnego, zwłaszcza w roli pasywnej, choć podświadomie o niej marzą, ponieważ boją się podejrzeń o homoseksualizm. Przekonanie, że miłość grecka to domena gejów, wciąż jest żywe w niektórych kręgach. Warto jednak otworzyć się na nowe doznania. Po to mamy strefy erogenne, aby poddawać je stymulacji i czerpać z niej przyjemność.  Żadna z nich nie jest lepsza lub gorsza od pozostałych. Stymulacja prostaty w sytuacji, gdy mężczyzna jest stroną bierną, może mu zapewnić moc doznań, nie warto z nich rezygnować ze względu na rozpowszechnienie pewnych stereotypów.

*Treści zawarte na serwisie Bezglutenu.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Bezglutenu.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: