Siarczkowa Dieta Redukcyjna – nowość w odchudzaniu

Tobias Keller z Unsplash
Tobias Keller z Unsplash

Co to jest SDR?

Siarczkowa Dieta Redukcyjna, w skrócie SDR, to innowacyjne działania, które są prowadzone w ramach prac rozwojowo-badawczych nad korzystnym działaniem wody siarczkowej w procesie odchudzania. Działania te prowadzone są w ramach specjalnego programu operacyjnego, który był współfinansowany przez UE. Celem badań oprócz udowodnienia, że woda siarczkowa wpływa korzystnie na procesy utraty masy ciała, jest również poprawienie procesów pracy układów pokarmowego oraz przemiany materii. Wszystkie niezbędne informacje dotyczącego tego programu znajdziemy na stronie https://bristolbusko.pl/siarczkowa-dieta-redukcyjna.

Wpływ wody siarkowej na organizm człowieka

Program Siarczkowej Diety Redukcyjnej prowadzony jest w urokliwym mieście uzdrowiskowym Busko-Zdrój, w powiecie świętokrzyskim. Miejsce to słynie z bogatych źródeł wody siarkowej, której wpływ na pozytywne zmiany w organizmie człowieka udowadniany jest w ramach realizacji programu. Pozytywne właściwości siarki stosowanej w opisywanej kuracji znane były tak naprawdę już od ponad 100 lat, teraz jednak odnajdywane są kolejne możliwości jej zastosowania. Rokrocznie w Busko-Zdroju prowadzone są kąpiele siarkowe, które cieszą się ogromną popularnością wśród osób odwiedzających to miejsce. Kuracja w kąpieli przynosi wiele pozytywnych skutków dla organizmu człowieka. Siarka działa między innymi na naskórek powodując, że skóra jest gładka, a w przypadku stanów zapalnych szybciej się goi. Pomaga ona również w przypadku wielu chorób reumatycznych, ponieważ kąpiel w wodzie siarkowej przyspiesza odbudowę chrząstek. Obecność siarki zabezpiecza również przed powstawaniem miażdżycy. Wpływa również łagodząco na wszelkie schorzenia związane z układem ruchu, czy to spowodowane urazami mechanicznymi, czy trwałymi chorobami. Kąpiel w wodzie siarkowej bezsprzecznie wpływa też pozytywnie na układ nerwowy łagodząc wszelkie jego zaburzenia. Ciekawostką jest fakt, że ma również wpływ na walkę z zaburzeniami potencji u mężczyzn.

Wpływ wody siarkowej na organizm człowieka

i yunmai z Unsplash

Pobyt w uzdrowisku

Uzdrowisko w Busko-Zdroju oferuje wiele kuracji w ramach Siarczkowej Diety Redukcyjnej. Poza najbardziej popularnymi kąpielami w wodzie siarkowej możliwe jest również skorzystanie z kuracji pitnych, których największą zaletą jest obniżenie poziomu cholesterolu w organizmie człowieka, a także obniżenie stężenia trójglicerydów. Woda siarkowa zawiera w swoim składzie niezwykle ważne pierwiastki, które pomagają pozbyć się wielu problemów oraz uzupełnić niedobór minerałów. W ramach programu możliwy jest również tygodniowy pobyt w uzdrowisku, podczas którego każdy może podreperować swoje zdrowie i dowiedzieć się wiele o pozytywnych właściwościach i możliwościach przy regularnym spożywaniu wody siarkowej. W trakcie pobytu w uzdrowisku dla każdego uczestnika dostępni są również doświadczeni specjaliści dbający o zdrowy styl życia, czyli fizjoterapeuci, dietetycy, trenerzy personalni oraz oczywiście lekarze i pielęgniarki.

Pobyt w uzdrowisku w Busko-Zdroju z pewnością wpływa w oczyszczający sposób na organizm człowieka. Kompleksowość usług i zastosowanie Siarczkowej Diety Redukcyjnej pozwoli każdemu uczestnikowi trochę inaczej spojrzeć na aspekty związane ze swoim ciałem i zdrowiem. Fachowa wiedza i pomoc doświadczonego zespołu z pewnością może stanowić dużą motywację do dalszej pracy nad sobą i poprawą swojego zdrowia. Jest on szczególnie polecany osobom będącym w ciągłym biegu, które nie mają zwykle czasu na to, by zadbać o swoje zdrowie, a także osobom z różnymi chorobami i dolegliwościami.

*Treści zawarte na serwisie Bezglutenu.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Bezglutenu.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: