Łokieć to nie tylko problem sportowca

Andre Taissin z Unsplash
Andre Taissin z Unsplash

W obecnych czasach coraz częściej ludzie narzekają na szereg różnych problemów, które uniemożliwiają nam chodzenie czy też codzienną pracę. Jeśli trafimy na łokieć tenisisty, to znak, że musieliśmy nie dbać o zdrowie naszych rąk. Wiele osób w praktyce cierpi na tego typu schorzenia, ze względu na wykonywaną pracę. Tak więc to nie sportowcy są tutaj głównie narażeni na ból, a zwykli ludzie, którzy na co dzień wykonują pracę fizyczną lub umysłową w przypadku pracowników biurowych.

Nagły ból i stan zapalny

Ból łokcia pojawia się nagle, ale zazwyczaj taka dolegliwość nie jest przypadkowa, ponieważ wiąże się on bardziej z kilkoma stanami zapalnymi, które prowadzą do degeneracji tkanki, czy też nawet do zniekształcenia łokcia. Tego typu stany zapalne zawsze kojarzą się z bólem i w trakcie jego występowania, mamy bardzo ograniczone możliwości poruszania całą kończyną. Trzeba też mieć świadomość, że łokieć tenisisty, to przede wszystkim problem, który wymaga przygotowania do leczenia, a potem złożonej rehabilitacji. To wymaga od nas przede wszystkim zrozumienia istoty problemu. Nawet jeśli ból łokcia odczuwamy jedynie sporadycznie, to może okazać się, że to właśnie rozwijający się stan zapalny, stanie się naszym głównym problemem. Niestety dzisiaj musimy liczyć się z tym, że ogólna rehabilitacja będzie wykonana dopiero wtedy, gdy poddamy się profilaktycznemu badaniu. Tylko w taki sposób możemy dzisiaj nakierować się na zdrowe życie. Nawet seniorzy mogą dzisiaj bez problemu udać się na różnego rodzaju rehabilitację, czy na fizjoterapie tylko po to, aby nie cierpieć z bólu do końca życia. Nie jesteśmy skazani na odczuwanie bólu, właśnie po to mamy lekarzy, którzy są w stanie zaradzić naszemu problemowi. To tylko od nas zależy, jak w rzeczywistości podejdziemy do takiego zagadnienia i czy faktycznie będziemy chcieli, aby ból łokcia minął. Na pewno bez leczenia nie uda nam się uzyskać takiego rezultatu i musimy być po prostu świadomi, że odpowiednia terapia, to nasze jedyne wyjście w tej sytuacji. Jest wielu prawdziwych specjalistów w dziedzinie leczenia problemów typowo nabytych, ponieważ jakby nie patrzeć, urazy mechaniczne, przydarzyły się nam podczas określonej czynności. Oczywiście najważniejsze jest wstępne badanie oraz wykonanie określonego prześwietlenia ręki gdzie dokładnie widać, miejsca, które uległy uszkodzeniu. Dopiero wtedy można myśleć o wdrożeniu jakiegoś leczenia, czy nawet wykonać właściwy zabieg operacyjny. Taka ostateczność jest jednak używana tylko i wyłącznie w poważnych przypadkach, które w żaden sposób nie rokują dobrze.

Leczenie w praktyce

Dobrze jest też zastosować leczenie sterydami, tylko po to, aby przynajmniej częściowo pozbyć się bólu, zwłaszcza jeśli nasila się on głównie wtedy, gdy zaczynamy zbyt intensywnie poruszać ręką lub nadgarstkiem. Oczywiście stan zapalny częściowo mija po takiej kuracji i o wiele swobodniej możemy się poruszać, co na pewno ma znaczenie. Łokieć tenisisty jest przede wszystkim do wyleczenia. Skutki takiego zapalenia są odwracalne i właśnie dlatego powinniśmy wdrożyć leczenie, aby pozbyć się tej uciążliwej dolegliwości.

*Treści zawarte na serwisie Bezglutenu.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Bezglutenu.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: