Celiakia dieta

Celiakia to choroba, która wymaga stosowania specjalnie dostosowanej diety. Wszystko po to, by wyeliminować z niej gluten, który jest szkodliwy dla osób z celiakią, a całkowicie bezpieczny dla reszty społeczeństwa. Dieta w celiakii polega przede wszystkim na zaprzestaniu kupowania produktów, które mają w sobie mniejszy lub większy dodatek zbóż.

Dieta na celiakię.

Okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Wiele produktów, które w zasadzie nie powinny zawierać mąki, mają jej tyle, że nie może ich spożywać osoba z celiakią. Mowa tu na przykład o wędlinach – jedynie szynka najwyższej jakości to produkt bezpieczny, natomiast pozostałe wędliny zawierają więcej lub mniej glutenu. Osoby, które chorują na celiakię, powinny zaopatrywać się w sklepach ze zdrową żywnością. Tam można kupić bezglutenowe mąki, makarony oraz gotowe pieczywo, dzięki czemu można mieć pewność, że jedzenie jest w pełni bezpieczne. Dieta w celiakii to kupowanie jedynie produktów, które zostały oznaczone przez producenta jako bezglutenowe za pomocą odpowiedniej etykiety.

*Treści zawarte na serwisie Bezglutenu.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Bezglutenu.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: