Skuteczne środki wspomagające odchudzanie

Hal Gatewood z Unsplash
Hal Gatewood z Unsplash

Wiele kobiet marzy o znalezieniu szybkiego sposobu na utratę wagi. I chociaż prasa ściga się w publikowaniu kolejnych cudownych diet odchudzających, to po ich stosowaniu bardzo często dochodzi do efektu jojo. Może zatem lepszym rozwiązaniem są środki wspomagające odchudzanie, które przy okazji regularnego stosowania mogą także korzystnie wpłynąć na inne funkcje organizmu.

Najpopularniejsze tabletki odchudzające

Tabletki na odchudzanie różnią się nie tylko marką producenta, ale również i zestawem substancji, odpowiedzialnych za przyspieszenie odchudzania. Najpopularniejsze są tabletki jednofazowe, przyjmowane zazwyczaj raz dziennie. W ich składzie można znaleźć oczyszczające zioła, z uwzględnieniem zielonej herbaty czy alg, mogą one być także wzbogacone o składniki przyspieszające spalanie tłuszczu w organizmie. Dobre wspomagacze odchudzania mogą być stosowane jako środki przyspieszające odchudzanie przy zwiększonej ilości aktywności fizycznej, coraz częściej producenci sięgają po tabletki dwufazowe, których działanie różni się w zależności od fazy przyjmowania. Takie tabletki przyjmowane w ciągu dnia mogą być wzbogacone o chrom, który zapobiega atakom głodu, natomiast w tabletkach przyjmowanych na noc pojawiają się składniki przyspieszające metabolizm i spalanie tłuszczu.

Składniki nie zawsze znane w Polsce

Dobre wspomagacze odchudzania powinny być przede wszystkim bardzo skuteczne. Z tego powodu w ich składzie coraz częściej pojawiają się składniki, które do niedawna albo nie były w ogóle dostępne w Polsce, albo wykorzystywano je w specjalistycznych preparatach np. dla kulturystów czy miłośników fitnessu. Jednym z takich składników jest afrykańskie mango, które ogranicza apetyt i przyspiesza metabolizm dzięki wysokiej zawartości naturalnego błonnika. Innymi składnikami, po które dość powszechnie sięgają producenci środków wspomagających odchudzanie, są L-karnityna, guarana, zielona herbata oraz niezwykle popularne wśród dietetyków jagody acai. L-karnityna redukuje poziom tłuszczu w organizmie, choć jej działanie widać najlepiej u osób aktywnych fizycznie. Z kolei jagody acai dostarczają różnych składników odżywczych oraz są silnym przeciwutleniaczem. W niektórych tabletkach na odchudzanie wykorzystuje się głównie jagody goi, które ograniczają łaknienie, przyspieszają metabolizm oraz obniżają poziom cholesterolu we krwi.

Tabletki odchudzające dla sportowców i nie tylko

Ważną grupą wśród preparatów na odchudzanie stanowią środki wspomagające odchudzanie, skierowane do osób aktywnych fizycznie. W ich składzie pojawia się L-karnityna, którą coraz częściej wspiera CLA oraz różnego rodzaju FAT burnery, które intensyfikują działanie treningów sportowych. W aptekach można również znaleźć tabletki odchudzające, w których składzie znajduje się morwa biała, zielony jęczmień czy babka płesznik. Takie tabletki są również skuteczne jako suplementy diety wspomagające odchudzanie. Przy wyborze środków na odchudzanie warto również zadbać o odpowiedni poziom składników mineralnych, w tym o odpowiedni poziom chromu, który minimalizuje łaknienie.

*Treści zawarte na serwisie Bezglutenu.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Bezglutenu.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: