Stomatologia na miarę XXI wieku

Yusuf Belek z Unsplash
Yusuf Belek z Unsplash

Stomatologia to dziedzina wiedzy, która rozwija się w bardzo szybkim tempie. Aby spełnić oczekiwania pacjentów, powstają coraz nowsze technologie, które gwarantują piękny, biały uśmiech.

Co oferuje nowoczesna stomatologia?

Dzisiejsza stomatologia to nie tylko podstawowe leczenie zębów, ale również zabiegi, które je upiększają i uzupełniają braki zębowe. W obecnych czasach bardzo ważny jest komfort pacjenta. Wszystkie zabiegi odbywają się w znieczuleniu, pacjent leży wygodnie na fotelu, a dentysta wykonuje zabieg. Nowoczesny sprzęt zapewnia precyzyjne i dokładne leczenie oraz diagnostykę. Większość gabinetów posiada własny sprzęt do wykonywania rtg oraz tomografii komputerowej, dzięki temu pacjent ma zapewnione kompleksowe leczenie w jednym miejscu. Często posiada również własną pracownię protetyczną, która skraca czas oczekiwania pacjentów na nowe zęby. Kilkadziesiąt lat temu braki w uzębieniu uzupełniano za pomocą mało komfortowej protezy zębów,  dziś wielu pacjentów wybiera stale uzupełnienia protetyczne. Są nie tylko estetyczniejsze, ale zapewniają również dużo większy komfort użytkowania, często porównywalny z posiadaniem własnych zębów. Protetyka i implantologia to dwie dziedziny, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Każdy chce mieć dziś ładne, pełne uzębienia, a te dziedziny to gwarantują .Wielu ludzi traci zęby w wyniku wieloletnich zaniedbań i protezy stałe lub ruchome, są dla nich jedynym rozwiązaniem. Protezy zębowe nie przypominają już tych sprzed lat. Często są mocowane na implantach, dzięki idealnie przylegają, nie grozi im wypadnięcie w najmniej oczekiwanym momencie. Najnowocześniejszym rozwiązaniem na uzupełnienie brakujących zębów są obecnie implanty zębowe.

Implanty zębowe – zęby niemal jak prawdziwe

Implanty zębowe to śrubki, najczęściej tytanowe lub wykonane z tlenku cyrkonu, które zastępują korzeń zęba. Wszczepia się je w miejsce po naturalnym zębie. Na implancie umieszcza się łącznik, a na nim most lub koronę. Implanty idealnie odwzorowują naturalne zęby, często są niemal nie do odróżnienia. Mimo że całkowity czas od wkręcenia śruby do założenia korony wynosi kilka miesięcy, to decyduje się na nie coraz liczniejsza grupa ludzi. Mają wiele zalet, które czyni je najlepszym rozwiązaniem protetycznym. Implantologia rozwija się w zawrotnym tempie, z każdym rokiem powstają nowe rodzaje implantów, które można dobrać niemal do każdego pacjenta.

Dzisiejsza stomatologia to przede wszystkim nowe technologie, innowacyjne metody leczenia, nowoczesny sprzęt oraz przyjazny gabinet. Najważniejsi są oczywiście lekarze, bo to oni wykonują zabiegi i dbają o zęby pacjentów. To właśnie oni, w połączeniu z nową  technologią, tworzy stomatologię na miarę XXI wieku.

Soldent – nowoczesne usługi stomatologiczne.

*Treści zawarte na serwisie Bezglutenu.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Bezglutenu.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: