Przepisy bez glutenu

Celiakia to choroba, w której nie wolno spożywać zbóż zawierających gluten. Na celiakię cierpi coraz więcej osób i dlatego na rynku można znaleźć zarówno produkty bezglutenowe, jak i przepisy na smaczne dania bez glutenu. Przepisy bez glutenu pozwalają wykonać potrawy, które smakują i wyglądają tak samo, jak zwykłe potrawy mączne.

Dieta bezglutenowa.

Okazuje się także, że rezygnacja z ziaren zbóż nie jest bolesna. Przepisy na dania bezglutenowe są bardzo różnorodne i mogą spożywać je całe rodziny. Osobną kategorią takich potraw będzie żywienie bezglutenowe małych dzieci. Często nie potrafią one zrozumieć, dlaczego nie mogą jeść tego, co ich rówieśnicy – szczególnie tyczy się to słodyczy. Przygotowanie słodyczy bezglutenowych jest możliwe także w domu – będą o wiele tańsze, niż te, które kupimy w sklepie ze zdrową żywnością. W księgarniach można kupić także książki o diecie bezglutenowej – które będą pomagały nam w codziennym przygotowywaniu posiłków. Ich zaletą jest także podawanie wartości odżywczych każdego posiłku.

*Treści zawarte na serwisie Bezglutenu.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Bezglutenu.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: