Co pomoże w odchudzaniu?

Total Shape z Unsplash
Total Shape z Unsplash

Ten, kto decyduje się na odchudzanie, musi uzbroić się w cierpliwość. Nie pomogą żadne suplementy na odchudzanie, jeśli nie połączy się ich z aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem.

Jak się odchudzić w niedługim czasie? Wystarczy zadbać o zdrowy styl życia i wykazać się cierpliwością!

Jeśli myślisz o tym, aby zrzucić nadliczbowe kilogramy, dobrze sobie rozplanuj drogę do celu. Zacznij przede wszystkim od solidnego detoksu. Usunięcie z organizmu wszelkich toksyn i metali ciężkich to podstawa. Aby jednak to osiągnąć, trzeba jeść sporo warzyw i owoców, całkowicie odstawić używki i żywność przetworzoną. Oczywiście nie wolno w tym czasie jeść żadnych słodyczy. Bardzo dobre efekty przynosi np. jednodniowa dieta na bazie soków owocowo-warzywnych. Do tego trzeba pić dużo płynów, najlepiej wody mineralnej. Dzięki temu można szybciej wypłukać toksyny z organizmu. Podobnie działa sauna. Pod pływem wysokiej temperatury skóra lepiej oddycha i wraz z potem usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii. Oczywiście do parowych kąpieli i zdrowego odżywiania należy dodać wysiłek fizyczny. Ruch to spalanie kalorii i usprawnianie pracy jelit. Innymi słowy, polepsza się metabolizm. Nie można też zapominać o herbatkach ziołowych, mających właściwości odtruwające np. mniszek lekarski czy pokrzywa. Po  przeprowadzonym detoksie trzeba utrzymywać jego pozytywne skutki w organizmie. Warto, więc przywitać nowy dzień szklanką wody z sokiem z połowy cytryny. Ważny jest również codzienny masaż ciała np. ostrzejszą szczotką oraz stałe uzupełnianie płynów.

Suplementy na odchudzanie (nie)zbędne na drodze do pięknej sylwetki?

Żadne suplementy na odchudzanie nie sprawią cudu, dlatego nie ma, co liczyć na smukłą sylwetkę po wybraniu kilku opakowań tabletek czy naklejeniu na ciało plastrów odchudzających. Ich zadaniem jest jedynie wspomaganie procesu zrzucania wagi i pracy nad zgrabną sylwetką. Kupując takie środki, trzeba być bardzo ostrożnym. Najlepiej, więc korzystać z oferty apteki i prosić o pomoc w doborze preparatów. Najpopularniejsze suplementy diety to zioła sprzedawane w różnej formie. Mogą to być tabletki, kapsułki czy herbatki. Często też pojawiają się sproszkowane suplementy na odchudzanie. Warto tu wymienić np. liść brzozy, wyciąg z morwy białej, spirulinę czy jagody acai. Warto również sięgnąć po siemię lniane wspierające działanie układu pokarmowego i regulujące wypróżnianie. Tak samo sporo osób zażywa błonnik witalny. Każda z roślin wspomagających odchudzanie jest inna, ale często ich działanie jest podobne. Usprawniają przemianę materii i dają uczucie sytości na dłuższy czas. Dodają też energii i wpływają na dobrą pracę innych układów, np. nerwowego.

Suplementy na odchudzanie mogą tylko i wyłącznie wspomagać proces odchudzania. Żadne, nawet najlepsze spalacze tłuszczu nie dadzą trwałego efektu bez przestrzegania diety i aktywności fizycznej. Tylko połączenie tych wszystkich elementów da wymierne efekty, a odchudzanie stanie się mądre i skuteczne.

*Treści zawarte na serwisie Bezglutenu.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Bezglutenu.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: