Mleko modyfikowane dla dzieci

Grafika: www.freepik.com,  dostarczona przez partnera
Grafika: www.freepik.com, dostarczona przez partnera

Już w okresie ciąży większość przyszłych rodziców chce się należycie przygotować do wychowywania potomka. Czytają zatem modne poradniki o wychowaniu maluszka jego żywieniu, urządzaniu dziecięcej sypialni itd. Choć wiele matek z góry zakłada, że będzie karmiła swojego syna lub córkę samodzielnie mlekiem z piersi, to jednak nie zawsze jest to możliwe. Laktacja może nie działać jak należy np. z powodu blokad psychicznych u mamy, ale mają na to wpływ także inne czynniki. Czasem jedynym możliwym wyborem jest mleko modyfikowane dla dzieci. Jak je wybierać, czym się charakteryzuje i czy jest bezpieczne dla organizmu maluszka?

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia dziecko powinno być karmione wyłącznie mlekiem aż do ukończenia 6 miesiąca życia. Idealnie byłoby, gdyby każde dziecko było karmione mlekiem naturalnym z piersi, ale jest to niemożliwe, więc stworzono mleko w proszku, które ma stanowić odwzorowanie tego prawdziwego. Mleko modyfikowane powstaje z mleka krowiego i jest uzupełniane o inne składniki odżywcze. Z zasady ma ono jak najbardziej przypominać prawdziwe mleko matki. Producenci dbają o to, by nie tylko receptura mleka była bezpieczna i nieinwazyjna, ale także o to, aby zapewnić odpowiednie walory smakowe.

Mleko modyfikowane dla dzieci gemini.pl/kategoria/dziecko/zywienie-dziecka/mleka-dla-dzieci zawiera nie tylko potrzebne witaminy, ale także enzymy i przeciwciała, które mają za zadanie budować odporność małego organizmu od podstaw. Mleko modyfikowane choć nie wszyscy są do niego przekonani, jest bezpieczne i łatwe w użyciu. Zalewa się je gorącą wodą jak kakao. Należy trzymać się zalecanych do spożycia dawek. Pierwszym mlekiem dla maluszka jest tzw. mleko początkowe, oznaczone symbolem 1, a później wraz z wiekiem dziecka kupuje się mleka z kolejnymi numerkami.

Jeśli nie ma innego sposobu na podanie dziecku mleka, to wprowadzenie mleka modyfikowanego powinno nastąpić po uprzedniej konsultacji z pediatrą. Mleko modyfikowane może do 6 miesiąca życia stanowić jedyny pokarm lub też być stosowane jako uzupełnienie karmienia piersią w sytuacji, gdy niewielkie ilości mleka da się pozyskać z piersi.

Różne rodzaje mleka modyfikowanego mogą różnić się składem, ale nie tylko. Na rynku dostępne są także tzw. mleka specjalistyczne przeznaczone dla maluchów ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi. Niektóre dzieci mają np. bardzo wrażliwy żołądek, który wymaga podawania pokarmu w delikatnej formie. Można np. zakupić mleko antykolkowe dla maluchów, u których występują takie dolegliwości. Niektóre dzieci mają alergie pokarmowe, które także powodują, że nie wszystko mogą zjadać. Najlepiej w takich przypadkach zapytać pediatrę, co będzie najlepszym rozwiązaniem dla maluszka, aby go odżywić i zapewnić możliwość wzrostu, a jednocześnie nie zaszkodzić i nie obciążać nadmiernie jego małego brzuszka. Współczesne mleka modyfikowane są tworzone w taki sposób, aby zapewniały optymalną ochronę i wszystko, co potrzebne. Dziś wielu rodziców korzysta z takiego rozwiązania, a ich dzieci rosną zdrowe i silne.

*Treści zawarte na serwisie Bezglutenu.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Bezglutenu.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: