Które białka roślinne są najlepsze dla wegetarian?

dimitri.photography z Unsplash
dimitri.photography z Unsplash

Wysokobiałkowe odżywki to coraz bardziej popularne produkty, które dostarczają niezwykle wartościowego w naszej diecie białka. Odżywki te są zalecane zwłaszcza osobom aktywnym, które pragną rozbudować większą masę mięśniową. Jednak po wysokobiałkowe produkty sięgają coraz częściej również wegetarianie i weganie, którzy pragną wzbogacić swoją dietę w białko. Które odżywki bezglutenowe dla wegan i wegetarian są najlepsze?

Białko grochu- cenne źródło białka roślinnego dla wegan i wegetarian

Wciąż białko serwatkowe należy do najpopularniejszych białek. Jednak jest ono niewskazane dla osób zmagających się z nietolerancją laktozy. Ponadto takie białko nie będzie odpowiednie dla osób, które świadomie pragną ze swojej diety wyeliminować produkty odzwierzęce. Na szczęście na rynku odżywek białkowych jest coraz więcej produktów dedykowanych weganom i wegetarianom. Jednym z najpopularniejszych źródeł białka roślinnego jest białko grochowe.

Izolat białka grochu to białko wyróżniające się bogatym składem aminokwasowym

Wegetarianie i weganie muszą dostarczać wystarczających ilości białka w swojej codziennej diecie. Niezwykle cenne są aminokwasy egzogenne, których nasz organizm nie jest w stanie sam wyprodukować. Konieczne jest zatem dostarczenie ich z zewnątrz. Dobrą alternatywą jest zatem stosowanie białka grochu. Poza cennymi aminokwasami charakteryzuje się ono sporą zawartością błonnika pokarmowego, a także jest źródłem cennych witamin i minerałów: magnezu, żelaza, wapnia, fosforu, potasu, witamin z grupy B, witaminy C, a także witaminy A i E.

Spożywanie białka grochu przez osoby aktywne fizycznie sprzyja rozbudowie masy mięśniowej

Kto powinien spożywać odżywki białkowe? Przede wszystkim osoby aktywne fizycznie oraz osoby pragnące zrzucić zbędne kilogramy. Co ważne tego rodzaju odżywki mają niski indeks glikemiczny. Białko grochu nie zawiera glutenu oraz laktozy, zatem jest rekomendowana osobom będącym na diecie bezglutenowej oraz z nietolerancją laktozy. Co ważne, osoby będące na diecie roślinnej często nie dostarczają swojemu organizmowi wystarczającej ilości cennego białka. Co ważne groch jest cennym źródłem składników mineralnych oraz białka Zawartość białka w grochu wynosi nawet 32,9%. Jest cenione za skład aminokwasowy. Nic dziwnego, że odżywki grochowe odżywki białkowe w proszku to produkt coraz bardziej dostępny i popularny.

Białko grochu

Markus Winkler z Unsplash

Które grochowe odzywki białkowe są najlepsze?

Z pewnością powinniśmy zakupić produkt bez dodatku cukru. Białka roślinne występują w wielu wariantach smakowych i mogą stanowić smaczny posiłek w ciągu dnia. Niezwykle popularne są koktajle oraz owsianki z białkiem grochu. Z pewnością najnowszy ranking białek roślinnych pomoże nam w wyborze najlepszego produktu.

*Treści zawarte na serwisie Bezglutenu.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Bezglutenu.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: