Celiakia leczenie

Podstawową metodą leczenia celiakii jest dieta bezglutenowa. Organizm nie toleruje tego składnika pokarmu i za wszelką cenę należy go unikać w diecie. Mimo tego, że owies nie zawiera glutenu, prawie zawsze jest zanieczyszczony glutenem z innych zbóż. Jeśli gluten będzie spożywany w dalszym ciągu, uszkodzenie kosmków będzie postępowało, przez co chory będzie się czuł coraz gorzej.

Leczenia celiakii.

 Drugim krokiem leczenie celiakii u osoby dorosłej będzie oszacowanie strat, jakie zdążyła wyrządzić choroba w jego organizmie do jej zdiagnozowania. Czasem chory może cierpieć na anemię lub osteoporozę. Z tego powodu należy zająć się suplementowaniem żelaza oraz innych substancji, których brakuje w organizmie. Jeśli choroba postępowała przez kilkanaście lat, stan organizmu może być bardzo zły – podobny do tego, w którym znajdują się osoby głodujące. Leczenie celiakii za pomocą diety sprawia, że chory odzyskuje siły i jego stan poprawia się bardzo szybko. Dieta bezglutenowa nie jest trudna – należy jedynie zwracać uwagę, na etykiety produktów.

*Treści zawarte na serwisie Bezglutenu.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Bezglutenu.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: